Sylwia Stefaniak

House of Cloud Project Manager, Microsoft

BIO:

Sylwia Stefaniak jest odpowiedzialna za prowadzenie i rozwój projektu House of Cloud w Microsoft. Jego głównym celem jest utrzymanie jednolitej bazy wiedzy zawierającej informacje pozwalające na szybką odpowiedź na pytania klientów dotyczące polskich wymagań prawnych i organizacyjnych związanych z wdrożeniem usług chmury publicznej.

Sylwia współpracuje z branżą informatyczną od 7 lat. Doświadczenie zawodowe zdobywała we współpracy z uczelniami wyższymi oraz ze szkoleniowymi centrami Microsoft. Większość prowadzonych przez nią projektów dotyczyło dostarczania usług edukacyjnych w sposób stacjonarny, jak i zdalny. Zaowocowało to zdobyciem doświadczenia przy prowadzeniu projektów badawczych, szkoleniowych, testów bezpieczeństwa oraz projektów chmurowych.

PRELEKCJE

Cyberbezpieczna fortyfikacja XXI wieku, czyli jak Microsoft chroni Azure'a?

Możliwości biznesowego i organizacyjnego rozwoju w cyberprzestrzeni, jakie daje chmura obliczeniowa, są niemal nieskończone. Ogranicza nas tylko wyobraźnia. I dobrze, bo jest się czego bać!
Brak zaufania do chmury, obawa przed wyciekiem danych to główne przyczyny hamujące polskich przedsiębiorców przed wejściem do chmury. Jednak czy poza chmurą jest bezpieczniej?? Może warto skorzystać z globalnych doświadczeń w walce z cyberprzestępczością? Podczas prezentacji pokażemy, jak Microsoft chroni Azure’a, buduje zaufanie użytkowników i pomaga klientom w dostosowaniu do wymogów nowego prawa (RODO).