Sławomir Słowiński

Network and Security Account Executive, VMware

BIO:

Sławomir Słowiński to entuzjasta i ewangelista nowych technologii, który od ponad 14 lat zdobywa doświadczenie w takich firmach jak VMware, Alcatel-Lucent, IBM czy Siemens w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Przez blisko 5 lata aktywnie uczestniczy w promowaniu rozwiązań SDN, prezentując korzyści i zalety środowisk sieciowych definiowanych za pomocą software’u zarówno pod kątem optymalizacji sieci, jak również bezpieczeństwa i niezawodności środowisk Data Center. Wierzy w przyszłość tych rozwiązań oraz wartości jakie wnoszą, nie tylko do działów technicznych, ale również szeroko pojętego biznesu.

PRELEKCJE

Wpływ wirtualizacji serwerów na bezpieczeństwo, czyli jak zadbać o dane Naszych klientów

Wirtualizacja serwerów zagościła na dobre w polskich centrach danych. Większość klientów budując środowiska pod nowe aplikacje nie zastanawia się czy wirtualizować, ale czym i jak zabezpieczyć takie systemy.

Czy tradycyjne rozwiązania bezpieczeństwa są w stanie odpowiednio zabezpieczyć aplikacje, czy systemy takie są przystosowane do środowiskach wirtualnych. Takie pytania stawia przed sobą każde przedsiębiorstwo.
Jeśli dodamy do tego rosnące wymagania związane z ochroną danych osobowych, nowe regulacje czy dyrektywy, stajemy przed ogromnym wyzwaniem.

Podczas sesji zostanie omówione podejście do efektywnego, zarówno technicznie jak i biznesowo podejścia do zabezpieczania wirtualnych środowisk.