Olga Budziszewska

Cybersecurity Assurance Program Manager, Microsoft

BIO:

Olga Budziszewska – zwolenniczka nowych technologii w biznesie i edukacji oraz orędowniczka budowania kultury bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni. Zawodowo: badacz rynku, kryminolog i specjalista ds. zarządzania bezpieczeństwem informacji. Już w trakcie studiów zaczęła realizować badania rynku dla organizacji pozarządowych oraz administracji publicznej. We współpracy z Mazowieckim Urzędem Wojewódzkim oraz agencjami badawczymi prowadziła projekty m.in w obszarze satysfakcji klienta, ochrony zdrowia, edukacji i biznesu. Od 4 lat pracuje w Microsoft – najpierw w projekcie łączącym platformę Microsoft Azure z technologiami open source później przy realizacji programu wspierającego cyberbezpieczeństwo w chmurze publicznej Microsoft Azure’a.

PRELEKCJE

Cyberbezpieczna fortyfikacja XXI wieku, czyli jak Microsoft chroni Azure'a?

Możliwości biznesowego i organizacyjnego rozwoju w cyberprzestrzeni, jakie daje chmura obliczeniowa, są niemal nieskończone. Ogranicza nas tylko wyobraźnia. I dobrze, bo jest się czego bać!
Brak zaufania do chmury, obawa przed wyciekiem danych to główne przyczyny hamujące polskich przedsiębiorców przed wejściem do chmury. Jednak czy poza chmurą jest bezpieczniej?? Może warto skorzystać z globalnych doświadczeń w walce z cyberprzestępczością? Podczas prezentacji pokażemy, jak Microsoft chroni Azure’a, buduje zaufanie użytkowników i pomaga klientom w dostosowaniu do wymogów nowego prawa (RODO).