Łukasz Knysak

Inżynier w Dziale Systemów Sieciowych, Veracomp SA

BIO:

Absolwent Informatyki na wydziale Inżynierii Mechanicznej i Informatyki Politechniki Częstochowskiej. Od ponad ośmiu lat pracuje jako inżynier w firmie Veracomp SA zajmując się między innymi rozwiązaniami z zakresu bezpieczeństwa sieci oraz systemami z rynku Application Delivery Controllers. Posiada certyfikacje producentów takich jak F5 Networks, Fortinet, Cisco, Bluecoat czy Radware.

PRELEKCJE

Zapewnienie bezpiecznego dostępu w architekturze hybrydowej chmury - przykłady wykorzystania rozwiązań F5 Networks

W trakcie pokazu live pochylimy się nad kilkoma przypadkami użycia rozwiązań F5 Networks wykorzystywanymi do stworzenia hybrydowej chmury.

Na przykładzie środowiska testowego w pierwszej części przedstawione zostaną metody zapewnienia dostępności do naszych aplikacji niezależnie gdzie się znajdują. Omówimy sposoby kierowania ruchu do odpowiednich centrów danych za pomocą modułu DNS i utrzymanie działania w przypadku wystąpienia ataków DDoS.

W kolejnej części skupimy się na zapewnieniu bezpiecznego dostępu do naszych aplikacji bez względu na to gdzie aktualnie kierowany jest ruch użytkowników w oparciu o taką samą politykę firewall-a aplikacyjnego ASMApplication Security Manager.

Na koniec przyjrzymy się sposobom na zabezpieczenie tożsamości użytkownika niezależnie od tego, czy uzyskuje dostęp do zasobów w lokalnym centrum przetwarzania danych, czy chmurze publicznej wykorzystując moduł APMAccess Policy Manager.