Lecz Lachowicz

Sales Engineering Manager, Symantec

BIO:

Lech jest wieloletnim specjalistą bezpieczeństwa informacji. W ciągu swojej 15 letniej kariery poznał bezpieczeństwo IT od strony dostawcy, integratora oraz klienta. Projektował jedne z największych systemów bezpieczeństwa w kraju i zagranicą, włączając w to systemy uwierzytelnień, systemy retencji informacji i zapobiegania nadużyciom oraz systemy klasy DLP. Kolekcjoner mnóstwa niepotrzebnych certyfikatów branżowych w tym CISSP od 2010 roku.

W czasie wolnym fan CTF i innych łamigłówek, dobrej książki i motocykli.

PRELEKCJE

Od Security Operations do Cyber-Defense czyli jak zbudować dobrze działający SOC

Rozwój systemów bezpieczeństwa w ostatniej dekadzie przyniósł szereg rozwiązań aktywnie wykrywających próby ataku. Jak dobrze i świadomie korzystać z dostępnych rozwiązań security? Jak skutecznie monitorować 24/7?

Zapraszam na prelekcję, w której poruszę temat projektowania i budowy SOC. Przejdziemy od planowania do faktycznego wdrożenia na przykładach. Postaram się przybliżyć najczęściej popełniane błędy oraz najlepsze praktyki, dzięki którym można osiągnąć bardzo dobre rezultaty.

Jeżeli interesują Cię takie zagadnienia jak:
– Model dojrzałości SOC
– SOC framwork
– Centrum Cyber Defence
– Insourcing, Outsourcing i Co-Sourcing operacji
– Threat Intelligence
– Incident Response

To zapraszam na prelekcję.

W 90 minut dookoła chmury – ochrona informacji w chmurze czy chmura chroniąca informacje?

Cloud computing to nadal najgorętszy trend na rynku IT, a ochrona zasobów w tego typu usługach usługach spędza sen z powiek niejednego oficera bezpieczeństwa.

Office365, Google Apps for Work czy Salesforce – nie ważne jaki rodzaj usługi jest rozpatrywany, zawsze rośnie ryzyko związane z przechowywaniem informacji na zewnętrznych zasobach.

Zapraszamy na warsztat, w trakcie którego pokażemy jak skutecznie zabezpieczać dane przetwarzane w chmurze. Scenariusze, które zaprezentujemy na żywo to:

– DLP informacji przechowywanych w chmurze dla danych w spoczynku i w ruchu
– Ochrona antyspam i antymalware w poczcie elektronicznej i w ruchu Web
– CASB i CDP czyli ochrona usługi chmurowej i informacji w nich przechowywanych
– Dostęp użytkownika z nieautoryzowanych urządzeń do zasobów chmurowych