Emil Gągała

Architekt rozwiązań sieciowych i bezpieczeństwa, VMware

BIO:

Konsultant sieciowy, pasjonat rozwiązań chmurowych. Absolwent Telekomunikacji Politechniki Warszawskiej. Pracuje w polskim oddziale VMware jako architekt rozwiązań sieciowych i bezpieczeństwa.Wcześniej przez wiele lat pracował w Juniper Networks. Uczestniczył w projektach w obszarze sieci szkieletowych, dostępu szerokopasmowego, centrów danych i bezpieczeństwa. Posiada certyfikat VCIX-NV i JNCIE-SP. Jest członkiem Rady Programowej PLNOG.

PRELEKCJE

Wirtualizacja, kontenery, chmura – jak zadbać o spokojny sen administratora

Rozproszone aplikacje mogą działać wszędzie – jako maszyny wirtualne, kontenery, w chmurze, w środowiskach mieszanych. Ci o niecnych zamiarach, czyhający na nasze dane, również w pełni korzystają z tej swobody. Zagrożenia nie znają granic technologii.

Jak wolność aplikacji pogodzić z kontrolą, regulacjami, bezpieczeństwem informacji i infrastruktury? Wirtualizacja aplikacji i sieci daje nowe, dotąd niewykorzystane, sposoby poznania kontekstu usługi, monitorowania pożądanego stanu czy wykrywania anomalii. Mikro-segmentacja środowisk wirtualnych to dopiero pierwszy krok, który otworzył nowe możliwości ochrony. W trakcie sesji pokażę nowe pomysły firmy VMware na zapewnienie bezpieczeństwa w chmurze prywatnej i publicznej.