Dariusz Porowski

Sr. Technical Evangelist, DevOps & Infrastructure, Microsoft

BIO:

Pracuje w firmie Microsoft Polska jako Senior Technical Evangelist w dziale Nowych Technologii (DX), w którym na co dzień odpowiada za promowanie wiedzy technologicznej z zakresu praktyki DevOps oraz infrastruktury chmurowej Microsoft Azure. Przed dołączeniem do zespołu Microsoft przez sześć lat z rzędu był wyróżniany jako Most Valuable Professional (MVP) w kategorii Cloud and Datacenter Management. Jest trenerem MCT oraz posiada certyfikaty: MCSE, MCSA, MCITP i MCTS.

Przed podjęciem pracy w Microsoft pracował ponad 8 lat w firmach integratorskich jako architekt oraz konsultant infrastruktury, realizując projekty u klientów korporacyjnych w Polsce, Europie oraz regionie Bliskiego Wschodu.

Prowadzi firmowego bloga Strefa.MS, na którym opisuje najnowsze rozwiązania ze świata IT.

PRELEKCJE

Jak chmura Microsoft Azure może pomóc w zabezpieczeniu Twoich najcenniejszych zasobów – DANYCH!

W kontekście chmury obliczeniowych większość z nas skupia się na funkcjonalności i możliwości infrastruktury oraz platformy, natomiast dopiero w drugiej kolejność zaczyna zastanawiać się jak to zabezpieczyć lub bezpiecznie wdrożyć. Może warto spróbować pomyśleć o chmurze jako o narzędziu do zapewnienia bezpieczeństwa dostępu do danych, czyli najcenniejszego źródła każdej firmy. Sesja pokaże kilka wybranych mechanizmów oraz narzędzi chmury Microsoft Azure, które ułatwiają realizację scenariuszy ochrony danych i poprawienia bezpieczeństwa IT w organizacji.