Dariusz Leonarski

Professional Service, Micro Focus

BIO:

Dariusz Leonarski, magister informatyki, absolwent Wydziału Matematyki Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego, były pracownik Instytutu Informatyki UW. Jeden z pierwszych w Polsce instruktorów i inżynierów autoryzowanych przez firmę Novell (obecnie Micro Focus). Pracuje w dziale Professional Services polskiego przedstawicielstwa firmy Micro Focus, w ofercie której znajdują się rozwiązania NetIQ. Jak twierdzi, praca w tej firmie zawsze dawała mu nie tylko możliwość działania w zgranym zespole, ale niebagatelny jest fakt, że od początku istnienia firmy jej podejście do rozwiązań sieciowych odpowiada jego intuicji i wiedzy wyniesionej z murów Uniwersytetu Warszawskiego. Prywatnie jest szczęśliwym mężem i ojcem trzech synów.

Kontakt z prelegentem:
[email protected]
tel. 22 537 5000

PRELEKCJE

Szybki start z Advanced Authentication - jak wdrożyć w firmie wzmocnione uwierzytelnianie użytkowników z wykorzystaniem różnych metod, w tym smartfona

Dostęp do określonych informacji, aplikacji czy systemów wymaga odpowiedniej weryfikacji tożsamości użytkownika. Korzystanie z tradycyjnych metod uwierzytelniania i wyłącznie danych typu identyfikator i hasło zwykle nie zapewnia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. Ponieważ zarządzanie licznymi infrastrukturami uwierzytelniania jest nie tylko skomplikowane, lecz także mniej bezpieczne, na tej sesji przedstawimy rozwiązanie do zbudowania jednej platformy uwierzytelniania do wszystkiego.

Przedstawimy także szereg obsługiwanych metod uwierzytelniania z wykorzystaniem między innymi:

  • haseł SMS i smartfonów,
  • tokenów sprzętowych i programowych,
  • kart Smart Card,
  • haseł jednokrotnych,
  • potwierdzeń e-mail,
  • urządzeń Flash USB,
  • urządzeń biometrycznych.