Drodzy Państwo,

Kiedy w 2012 po raz pierwszy organizowaliśmy konferencję NGSec, polski rynek konferencji dotyczących bezpieczeństwa IT był bardzo ubogi, a wydarzenia które przyciągały duże ilości uczestników i które gwarantowały wysoki poziom merytoryczny można było policzyć na palcach jednej ręki. Swoją inicjatywą chcieliśmy zmienić tę sytuację.

Nie będąc firmą, która zawodowo zajmuje się organizacją konferencji, zaraziliśmy tą ideą ochotników ze swoich własnych szeregów, którzy na co dzień są trenerami, menadżerami produktów szkoleniowych czy też specjalistami ds. marketingu. Co więcej naszymi dodatkowym celami poza zbudowaniem licznej społeczności, która chętnie co roku uczestniczy w naszym wydarzeniu, było od zawsze dzieleniem się tematami, które uważaliśmy za najświeższe i najważniejsze wyzwania nadchodzącego roku oraz realizacja konferencji dla społeczności, na której nie będziemy zarabiać.

Wszystkie fundusze uzyskiwane od naszych Partnerów czy te pochodzące ze sprzedaży biletów w całości przeznaczaliśmy na pokrycie kosztów konferencji NGSec. Pilnowaliśmy również tego, aby cen biletów nigdy nie przekraczała rozsądnej granicy i była on w zasięgu wszystkich zainteresowanych tematyką bezpieczeństwa.

To u nas

Rok rocznie nie tylko słuchaliśmy Waszych opinii, przekazywanych w formie ankiet pokonferencyjnych, rozmów podczas konferencji czy też korespondencji mailowej, starając się dostosowywać w miarę naszych możliwości kolejną edycję do Waszych oczekiwań i potrzeb, ale też obserwowaliśmy zmieniającą się polską scenę konferencji poświęconych bezpieczeństwu informacji.

W naszej ocenie rok 2017 był przełomowy, w Polsce odbyło się przeszło 20 konferencji, które możemy scharakteryzować jako bardzo merytoryczne, duże (czyli takie, które przyciągają 200+ uczestników) i oferujące wejściówki w przystępnej cenie, co więcej trafiały się także konferencje darmowe. A statystyka ta nie obejmuje wydarzeń lokalnych (mniejszych konferencji czy też spotkań MeetUp), które odbywały się i odbywają praktycznie każdego dnia w różnych miejscach w Polsce czy też w formie online.

Tym samym uznaliśmy naszą misję za zakończoną…

Nie odchodzimy całkowicie („We will be back”😉 ), nadal będziemy przyglądać się polskiej ofercie konferencji z zakresu bezpieczeństwa informacji i jeżeli sytuacja będzie zmieniać się na niekorzyść dla uczestników to na pewno NGSec do nas powróci.

Z poważaniem,

Zespół NGSec

Final Tiles Gallery id='1' does not exist

Edycje NGSec