Piotr Olewniczak

Sales Engineer w Panda Security Polska

 

Pracę w Panda Security rozpoczął w 2005 roku jako ekspert od sprzętowej ochrony sieci. Przez lata pracy spotkał się z niezliczoną ilością topologii (i patologii) sieciowych oraz problemów ze szkodliwymi treściami. Projektował i wdrażał ochronę ruchu pocztowego oraz rozwiązania klasy SCM / UTM. W późniejszych latach w ramach pracy w grupie Passus realizował projekty związane z projektowaniem i zaawansowaną ochroną sieci bezprzewodowej, logowaniem i troubleshootingiem aplikacji sieciowych. Obecnie realizuje zadania pre-sales, technicznego wsparcia sprzedaży i wdrożeniowe.
Prywatnie jest entuzjastą i beneficjentem rozwiązań Open Source. Wirtualizacja kvm, kontenery lxc, cuckoo sandbox, czy suricata to część z ulubionych narzędzi do rozwiązywania codziennych problemów.

Speaker skills:

  • Bezpieczeństwo IT 99% 99%
  • Projektowanie i troubleshooting sieci 87% 87%
  • Wystąpienia Publiczne 33% 33%

Prelekcje:

Nowa fala malware’u – nie ma się czego bać.

Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że firmy zajmujące się szeroko pojętym bezpieczeństwem IT straszą swoich potencjalnych klientów niezliczoną ilością zagrożeń, na które narażone są środowiska IT, a ostatnio najgłośniej jest o ransomware, który masowo atakuje biznes. Zaktualizowana i działająca ochrona antywirusowa to już niestety niewystarczająca ochrona, a rozwiązania dedykowane często trudne we wdrożeniu i utrzymaniu. Jednak nie ma się czego bać – omówimy rozwiązanie, które dostarczane jako usługa może przeciwdziałać atakom ukierunkowanym, exploitom i nową falą malware’u.