Adam Obszyński

Senior Systems Engineer

Adam Obszyński pracuje w Infoblox jako Senior Systems Engineer odpowiedzialny za region CEE. Wcześniej pracował w Cisco, u kilku integratorów (NXO, MCX, ATM) i operatorów (ATMAN, Polbox, Multinet). Posiada doświadczenie w projektowaniu i wdrażaniu rozwiązań sieciowych i aplikacyjnych. W branży od 21 lat. Certyfikowany inżynier m.in. CCIE #8557 oraz CISSP. Prowadził prezentacje i warsztaty na wielu konferencjach w kraju i za granicą (m.in. Cisco Live US & EU, Cisco Forum, Cisco Expo, PLNOG, SECURE, IT@Bank itd).

Speaker skills:

  • DNS Firewall 100% 100%
  • DNS Threat Analytics 100% 100%
  • IPAM 100% 100%
Prelekcja: Infoblox DNS Threat Analytics i DNS Firewall – zacznij panować nad malware i wyciekiem danych

 

Wydaje się że wszystko co mamy w naszych sieciach jest już zabezpieczone. Mamy systemy antywirusowe, urządzenia IPS czy NGFW i śpimy spokojnie. Okazuje się, że nie do końca. Kiedy my spokojnie śpimy złośliwe oprogramowanie ciężko pracuje, aby osiągnąć zaprogramowany cel. A skoro obecnie ponad 90% złośliwego oprogramowania używa DNS… można mieć koszmary senne 🙂 Zapraszam na sesję. Będę straszył i będę pokazywał jak zagwarantować sobie spokojny sen.
Warsztat: Infoblox DNS Firewall & DNS Threat Analytics w praktyce – czyli jak w godzinę ochronić użytkowników.

W trakcie warsztatów będzie można przećwiczyć samemu w praktyce konfigurację usług zabezpieczeń DNS Firewall i DNS Threat Analytics. Sprawdzimy banalne metody wykradania danych z twojej firmy za pomocą DNS i postaramy się to zablokować. Jeżeli czas pozwoli sprawdzimy przy okazji działanie usług zintegrowanych DNS, DHCP, IPAM (czyli DDI) w praktyce.

10-11: Infoblox GRID i koncepcja DDI – wprowadzenie
11-12: Symulacja ataków i zagrożeń kontra DNS
12-13: Wstępna konfiguracja usług
13-14: Lunch
14-15: Uruchamiamy DNS Firewall i DNS Threat Analytics – sprawdzamy działanie w praktyce
15-16: DHCP + DNS + IPAM – czyli co jeszcze możemy wycisnąć z systemu?

Przydatna będzie podstawowa wiedza w zakresie wiersza poleceń systemu Windows lub Linux/BSD. Będziemy używać skryptów na systemie Linux ew. Windows, dig/nslookup. Do tego przydatne będą podstawy DNS, routing IP.

Zarejestruj się na ten warsztat >>