Przemysław Zegarek

ekspert ds. ochrony danych osobowych, prawnik

Lex Artist

przemyslaw-zegarek

Założyciel Lex Artist. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.
W latach 2008-2015 zrealizował ponad 2500 h szkoleniowych z zakresu ochrony danych osobowych oraz dostępu do informacji publicznej dla sektora publicznego oraz prywatnego.
W warsztacie trenerskim pomagają mu treningi interpersonalne organizowane przez Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie oraz Intrę w Warszawie. Wiedza przekazywana w trakcie szkoleń poparta jest doświadczeniem praktycznym – pełnieniem obowiązków Administratora Bezpieczeństwa Informacji w ramach usługi outsourcingu (ponad 40 podmiotów).
Wykonawca i koordynator ponad 600 projektów wdrażających systemy ochrony danych osobowych, realizowanych dla dużych spółek kapitałowych oraz sektora administracji publicznej.
Współautor publikacji oraz bloga poświęconego tematyce ochrony danych osobowych (www.blog-daneosobowe.pl, www.przemyslawzegarek.natemat.pl).
Prywatnie pasje dzielenia się wiedzą rozwija jako instruktor snowboardu oraz kitesurfingu.

Dane w chmurze, czyli gdzie?

Nasze dane osobowe, są już od dawna przetwarzane w chmurach obliczeniowych. Wielu administratorów danych osobowych, zastanawia się czy to bezpieczna praktyka. Tymczasem odpowiedź nie zawsze jest prosta, ponieważ regulacji prawnych jest w tej materii niewiele. Powodem jest to, że przepisy dotyczące ochrony danych osobowych w obecnej formie, powstawały w I połowie lat 90 tych ubiegłego wieku. Wtedy przetwarzanie danych osobowych w chmurze nie było możliwe ze względu na brak odpowiednich możliwości technicznych. W trakcie prelekcji opowiem o tym co zostało uregulowane prawnie i jak sprawić aby przetwarzanie danych osobowych w chmurze było bezpieczne. Przede wszystkim z perspektywy przepisów dotyczących ochrony danych osobowych.

Umiejętności prelegenta

  • Dostęp do informacji publicznej 100%
  • Administrator Bezpieczeństwa Informacji 100%
  • Uczenie kitesurfingu 100%
  • Ochrona danych osobowych 100%