Piotr Majchrzak

Starszy konsultant, Professional Services w Novell Sp. z o.o.

Micro Focus - NetIQ

piotr-majchrzak

Piotr Majchrzak, starszy konsultant w dziale Professional Services w Novell Sp. z o.o. – polskim przedstawicielstwie firmy Micro Focus, w ofercie której znajdują się rozwiązania Novell, NetIQ i SUSE. Od 2000 roku certyfikowany inżynier oraz instruktor firmy Novell. Specjalizuje się w rozwiązaniach bazujących na systemach zarządzania tożsamością (NetIQ Identity Manager), monitorujących środowisko IT pod kątem bezpieczeństwa (NetIQ Sentinel) oraz platformach do komunikacji (Novell GroupWise). Reprezentuje wrocławski oddział Professional Services.

Piotr Majchrzak
tel. (22) 537 5020
pmajchrzak@netiq.com

Prelekcja: Analiza logów jako element bezpieczeństwa środowiska IT

Na bazie testowego środowiska NetIQ Sentinel zaprezentujemy jak wygląda wykrywanie anomalii i podejrzanych zdarzeń oraz nadzór nad środowiskiem w oparciu o alarmy i raporty. Zaprezentowana zostanie również możliwość wykorzystania elementów analizy NetFlow.

Prelekcja: Identity Powered Security sposobem na ograniczenie zagrożeń wewnątrz organizacji

70% incydentów związanych z bezpieczeństwem spowodowały osoby z wewnątrz organizacji. Podczas tej sesji przedstawimy, jak wykorzystać zintegrowane informacje o tożsamości do tworzenia cyfrowych tożsamości i zarządzania nimi, jak również do kontrolowania dostępu do firmowych zasobów w celu uniknięcia wewnętrznych zagrożeń.

Umiejętności prelegenta

  • Zarządzanie tożsamością 95%
  • Systemy SIEM 90%
  • Bezpieczeństwo sieciowe 90%
  • Technologie SSO 92%