Aleksander Zdyb

Software Engineer in Samsung R&D

Samsung

aleksander-zdyb

Aleksander Zdyb ukończył Automatykę i Robotykę na Uniwersytecie Wrocławskim. Karierę zawodową rozpoczął jako inżynier oprogramowania w firmie produkującej sprzęt komunikacyjny dla wojska. Następnie pracował w domu maklerskim nad wdrożeniami wyskokowydajnego oprogramowania finansowego. Od września 2013 rozwija i wdraża podstawowe moduły bezpieczeństwa w systemie TIZEN. Prywatnie Aleksander jest entuzjastą Wolnego Oprogramowania od ponad dekady. W 2014 r. wygłosił na organizowanej przez Linux Foundation konferencji Korea Linux Forum prelekcję pt. „Cynara – simple safe security solution”. Aleksander prowadzi również szkolenia z zakresu modułów bezpieczeństwa w systemie TIZEN 3.0.

Prelekcja: Nowoczesny model bezpieczeństwa na przykładzie systemu TIZEN

W czasach powszechnego użycia „sprytnych” urządzeń, takich jak smartfony, tablety, zegarki, telewizory czy nawet samochody, coraz ważniejsze staje się bezpieczeństwo i prywatność informacji na nich przechowywanych. Okazuje się również, że znane do tej pory, a wywodzące się głównie z komputerów stacjonarnych i serwerów modele bezpieczeństwa nie zawsze znajdują bezpośrednie zastosowanie w urządzeniach przenośnych. W systemie TIZEN położono na tę kwestię szczególny nacisk.

Aleksander Zdyb przedstawi unikalny model bezpieczeństwa zaimplementowany w najnowszych urządzeniach firmy Samsung. Słuchacze będą mieli okazję dowiedzieć się jak dobrze przemyślane rozwiązanie pozwala zapewnić bezpieczeństwo i prywatność całości systemu, odciążając w dużej mierze dostawców dodatkowych usług czy aplikacji. Całość przedstawiona zostanie na przykładzie otwartego systemu TIZEN.

Umiejętności prelegenta

  • Tizen 95%
  • C/C++ 90%
  • Linux 90%
  • Testing 95%